kargo ücretsiz
Dried Mulberry

Dried Mulberry

Dried Mulberry

KURU DUT HAKKINDA

Adıyaman Tut içesinde oldukça önemli bir yere sahip olan dut yetiştiriciliği ilçenin adından da anlaşılacağı gibi "Dut” tan gelmektedir.  Tut ilçesinin 1400 rakımda yer alması sayesinde , dutlar gün ışığıyla beslenmekte ve sabah ayazında da doğal olarak kurumaktadır. Böylece dutlar hiçbir işlem görmeden tamamen kendi doğallığıyla üretilir.

Doğanın canlılık , zindelik ve sağlık iksiri olan dut Mereoriginal farkıyla  doğal ve geleneksel yöntemlerle hiçbir katkı maddesi olmadan üretilmektedir.

Geleneksel yöntemlerle üretilen doğanın mucizelerinden olan dutun şifalı dünyası;

Dut meyvesi, yaz aylarının sonlarında ortaya çıkan, sağlık açısından oldukça fayda sağlayan değerli bir meyvedir. Dut taze olarak tüketildiğinde oldukça faydalıdır ancak dut kurutulduğunda faydası iki katına çıkmaktadır. Kışın yaş olarak tüketilemeyen dutu, kurutulmuş olarak tüketmek hem sağlığınıza fayda sağlar hem de tatlı ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur.

Doğal antibiyotiktir

Demir, kalsiyum, B1, B2 ve C vitamini açısından kuru dut oldukça zengindir. İçerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklığı güçlendirir. Ateş düşürücü etkisinin olmasının yanı sıra vücutta doğal antibiyotik etkisi yaratır.

Kan yapıcıdır

İçerdiği zengin demir mineralleri sayesinde vücutta kan yapıcı etkisi bulunmaktadır. Kansızlık tedavisinde kuru dutun önemli bir yeri vardır.

İdrar söktürücü etkisi

Aç karnına bir avuç tüketilen kuru dutun sindirim sisteminin hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak idrar söktürücü özellik göstermektedir.

Bağırsak kurtlarının düşmesine yardımcı olur

Hazımsızlığa iyi gelen kuru dut her gün düzenli olarak tüketildiğinde bağırsaklardaki kurtların düşmesine yardımcı oluyor.

Karaciğeri güçlendirir

Kuru dutun bir diğer yararı da karaciğere iyi gelmesidir. Karaciğeri güçlendiren kuru dut, karaciğerden kaynaklanan hastalıkların engellenmesini sağlar.

Bağışıklığı güçlendirir

İçerisinde yer alan yüksek C vitamini sayesinde bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur. Özellikle kış mevsiminde 1 avuç tüketilen kuru dut bağışıklığı güçlendirerek kışın hastalıklardan korunmamızı sağlar.

Kalp hastalılarından korur
Damar açıcı ve temizleyici etkisi olduğundan kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Saça ve cilde faydalıdır

Saçı ve cildi temizler ve Kuru dut kaynatılarak suyu ile yıkanıldığında saçı ve cildi temizler, besler ve canlandırır.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

  • : 5450
  • Product Code: KD1414
  • Availability: In Stock
  • Konum:
  • $34.51
  • Ex Tax: $31.95

Available Options

Tags: Kuru Dut kuru, dut, meyve gıdalar gidalar dried, mulberry